ویدئو رو حتما ببین

چرا بعضی ها زودتر تعطیل کردند “

شما جزو کدوم دسته از افراد هستید؟

جزو دسته از افرادی که خیلی راحت کسب و کار خودشون رو بدون هیچ دغدغه ای تعطیل کردن و یا جزو دسته دوم، که کسب و کار خودشون رو بالاجبار تعطیل کردن؟

سلام دوست من، امیدوارم حالت عالی باشه و پر از انرژی باشی.

من امیر شهابی کیا هستم، امروز میخوام در مورد ویروس کرونا و تأثیر اون بر روی کسب و کارها صحبت کنم.

توی اسفندماه بود که من یک تعداد محدود و انگشت شماری از کسب و کارها رو دیدم که خودشون به اختیار خودشون، کسب و کارشون رو به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل کرده بودن و سلامتی خودشون و کارمندانشون براشون مهمتر از هرچیزی بود و از اون طرف هم بیشتر کسب و کارها داشتن کسب و کار خودشون رو انجام میدادن؛ توی کسب و کار خودشون حضور پیدا میکردن و کسب و کارشون رو ادامه میدادن، تاجاییکه مجبور شدن طبق بخشنامه ای که به اصناف ابلاغ شد، کسب و کار خودشون رو تعطیل کنن.

اما با خودتون فکر کردید که چی میشه که یک عده ای خیلی راحت و با اختیار و انتخاب خودشون، کسب و کار خودشون رو اونم توی زمان اوج کسب و کارشون ( شب عید ) که میتونن فروش چند ده میلیون تومانی و حتی فروش بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشن خیلی راحت تعطیل میکنن و از اون طرف یک عده ای هم خیلی تلاش میکنن تا جاییکه آخر با اجبار و با بخشنامه مجبور میشن کسب و کار خودشون رو تعطیل کنن.

شما جزو کدوم دسته از افراد هستید؟

جزو دسته از افرادی که خیلی راحت کسب و کار خودشون رو بدون هیچ دغدغه ای تعطیل کردن و یا جزو دسته دوم، که کسب و کار خودشون رو بالاجبار تعطیل کردن؟

حتما این سئوال براتون پیش میاد که خب اونها چرا کسب و کار خودشون رو خیلی راحت تعطیل کردن و اونها خیلی راحت تونستن قید درآمدهای بالا رو توی شب عید ( بهترین زمان کسب و کارشون ) بزنن؟

جواب اینجاست که دوست من، اونهایی که خیلی راحت تونستن با این مسئله کنار بیان، از قبل توی کسب و کارشون اصول حرفه ای رو پیاده کرده بودن!

اصول حرفه ای موارد خیلی زیادی داره؛ من در مورد یکی از اونها میخوام با شما دوست خوبم صحبت کنم.

یکی از اصول حرفه ای کسب و کار، ایجاد سیستم سازی در کسب و کاره.

یعنی چی؟

یعنی شما باید یک سیستمی در کسب و کارت ایجاد کنی که وقتی خودت توی اون کسب و کار نیستی و یا حضور فیزیکی نداری و وقتی که توی خونه ت هستی، توی مسافرت هستی، اون کسب و کار باز هم پابرجا باشه و برات خلق پول کنه، خلق درآمد کنه!

خیلی از کسب و کارها به سیستم سازی هنوز اعتقاد ندارن و اینها کیان؟

اینها کسانی هستن که ۳۶۵ روز سال رو دارن کار میکنن و اگه یک روزم سر کسب و کارشون حاضر نشن، کسب و کارشون یا لنگ میشه یا درآمد ندارن، یا مشتری رو از دست میدن و یه همچین اتفاقاتی برای کسب و کارشون میفته!

کسب و کارها از نظر من ۳ دسته هستند:

گروه اول که کسب و کارشون رو بصورت معمولی دارن انجام میدن و درآمد معمولی دارن.

گروه دوم کسانی هستن که کسب و کارشون رو دارن انجام میدن و سابقه نسبتا خوب و یا زیادی توی کسب و کارشون دارن و خودشون رو جزو حرفه ای های اون کسب و کار میدونن و معتقد نیستن که اصول حرفه ای کسب و کار وجود داره؛ اونها معتقدند که خودشون تجربه دارن و همه چیز رو بهتر میدونن.

گروه سوم کسانی هستن که بصورت حرفه ای، اصول حرفه ای کسب و کار رو دارن انجام میدن توی کسب و کارشون و جالب اینجاست که خودشونم حرفه ای نمیدونن و اگه ازشون بپرسید که شما جزو حرفه ای های کسب و کار خودت هستی، اونها معتقدند که ما در حال آموزش دیدن هستیم، ما در حال رشدیم و هنوز به اون نوک قله ای که باید برسیم، نرسیدیم.

ولی صحبت من با گروه اول و گروه دومه؛ گروه اول که کسب و کارش رو داره خیلی معمولی انجام میده و گروه دوم که فکر میکنه بواسطه سابقه شغلی ای که داره، کسب و کارش رو داره حرفه ای انجام میده.

ببینید اگه کسب و کار شما جوریه که زمانی که توی کسب و کارت حاضر نمیشی، درآمد نداری؛ شما اصول حرفه ای رو بلد نیستید!

بعضیا میگن که نه آقا، کلا بازار خوابیده و مشتری نیست و مردم پول توی دست و بالشون نیست و از این صحبتها.

من توی کلیپ بعدی در مورد اینکه بعضیا میگن ما مشتری هامون اصلا قدرت خریدشون اومده پایین و بواسطه اینکه مشتری قدرت خریدش اومده پایین مام مشتریهامون کم شدن، میخوام باهاتون صحبت کنم و بهتون بگم که این طرز فکرتون کاملا اشتباهه و هنوزم که هنوزه مشتریها وجود دارن و شما باید یاد بگیری که چجوری با مشتریانت برخورد کنی.

امیدوارم از این کلیپ نهایت استفاده رو ببری و سعی کنی که توی کسب و کار خودت، سیستم سازی رو رعایت کنی.

ازت میخوام نظرت رو در مورد این ویدئو با من به اشتراک بگذاری و ویدئوهای بعدی ما رو هم حتما و حتما ببینی؛ با دیدن این ویدئوها، آموزش های زیاد و مفیدی یاد میگیری که میتونی توی کسب و کارت پیاده کنی.

وب سایت آموزشی و انگیزشی امیر شهابی کیا

آپارات

شما هم نظر بدین

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون بابت نظر دهی.تا دقایقی دیگه منتشر میشه