توهمِ هدف

سلام امیدوارم حالتون عالی باشه و پر از انرژی باشی .امروز اتفاق جالبی افتاد که تصمیم گرفتم در موردش با شما صحبت کنم .دوستی دارم که به واسطه شغلش شأن اجتماعی خیلی خوبی داره و دیگران هم فکر می‌کنند که خیلی آدم قدرتمندیه و خیلی پولداره. امروز من باهاش صحبت کردم و طبق عادتی که دارم که با افراد صحبت کنم و از شغلشون بدونم. از درآمد اون شغل بدونم با دوستم صحبت کردم .پرسیدم راضی هستی از شغلت ؟چه جوریاس؟

در کمال ناباوری دیدم که اصلا اون چیزی که من فکر می‌کردم نیست و این دوستم خیلی اظهار پشیمانی می کرد که چرا اصلا وارد دانشگاه شده و این رشته تحصیل را خونده. ( نمیگم که چه شغلی داشت دوستم چون نمیخوام بزنم توی ذوق کسایی که رشته اون تحصیلی رو الان میخونن)

دوستان خیلی مراقب باشید .یکی از اتفاقاتی که زیاد توی هدف گذاری وانتخاب شغل و توی انتخاب رشته تحصیلی هم من زیاد دیدم که اتفاق می افته توهم هدفه. توهم پولدار شدن، توهم ثروتمند شدن، فکر می‌کنید که اگه برید وارد دانشگاه بشین و فلان رشته رو بخونید، خیلی ثروتمند می شین. چرا که همیشه فکر می کردید رشته پر پولیه. چرا که همیشه اسمش خیلی اسم دهن پرکنی بود وفکر میکردین شأن اجتماعی بالایی داشت ، ولی هیچ وقت با چند نفر که این مسیر رو رفتن مشورت نکردین. نرفتیم از چالش‌ها بپرسیم .ببینیم آیا واقعاً تصوری که ما توی ذهنمون داریم درسته یا غلطه؟

مشکل اینه که ما به تصوراتی که توی ذهنمون هست اعتماد داریم . این قدر مطمئنیم درست فکر می‌کنیم که حتی ۱% احتمال نمی دی که اشتباه کنی.

احتمال اشتباه دادن یکی از نکات مدیریتی هست. یعنی اینکه شما احتمال بدین اشتباه فکر میکنید .احتمال بدین چونه با کسی مشورت نکردین هدفتون اشتباه باشه .کسی که میخواد به عنوان یک فرد موفق باشه باید همیشه احتمال اینکه اشتباه میکنه رو بده .

چه جوری می تونی ریسک اشتباهات رو کم کنی ؟با تحقیق کردن. به شدت توصیه می کنم در مورد انتخابات تون ، در مورد هدف هاتون قبل از اینکه شروع به کار بکنید، قبل از اینکه هزینه کنید، قبل از اینکه وقت گرانبهایتان را بزارید، تحقیق کنید و بعد یک تصمیم قاطعانه بگیرید.

از شما دوستان عزیزم می خوام این ویدیو رو برای کسایی که برات مهمه که دچار توهم در هدف نشن و زندگی و وقتشون رو نبازند به شاتراک بگذاری.

از تو دوست خوبم می خوام پایین همین ویدیو برای من کامنت بزاری که آیا توی انتخابات دچار توهم شدی و اگه شدی کجا بوده و دلیل چی بوده

شاد و پیروز و سربلند باشید

شما هم نظر بدین

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون بابت نظر دهی.تا دقایقی دیگه منتشر میشه