باور چیست ؟ قسمت سوم

خیلی‌ها به من پیام دادم و گفتن که آقای شهابی کیا کاش بعضی از باور های محدود کننده رو مثال می‌زدید و برامون میگفتین. خوب همونطوری که قبلا گفتم باور های محدود کننده خیلی زیادهستن .بستگی به موقعیت افراد ، جایی که افراد زندگی کردن، جایی که تحصیل کردن ،محیط زندگی آدم‌های دور و برشون ، رسانه های دور و برشون باورهای منفی شان کم و زیاد دارد .اما چندتا از باورهای منفی که توی ادم ها خیلی زیاد هست رو می خوام براتون بگم و راه کار مقابله با اون باور ها هم براتون بگم.

باور منفی شماره ۱ : من سرمایه شروع کار ندارم و برای اینکه بخوام یه کاری رو شروع کنم برای اینکه به سمت هدفم برم حتما سرمایه می خوام . در برابر این باور باید چیکار کرد؟ همون طور که قبلا هم گفتم شما باید نگاه کنید به افرادی که بدون سرمایه کارشان را شروع کردند و ۹۰ درصد افرادی که الان در حال حاضر به عنوان انسان های موفق در کشور و یا در دنیا شناخته می‌شود اینها آدم‌های بودند که بدون هیچ سرمایه ویا سرمایه ی خیلی خیلی جزئی شروع کرده اند.

باور منفی شماره ۲: که خیلی هم زیاد هست و خیلی هم شنیدم اینکه گفته میشه من پارتی ندارم و نمی تونم کاری بکنم . راهکار چیه ؟ شما باید کسانی رو ببینید که بدون پارتی بدون اینکه هیچ رابطه ای داشته باشن خودش رو و بالا کشیدن و به هدفشون رسیدن. ایم افراد کم نیستن. توی اینترنت می توانید آنها را پیدا کنید و زندگی نامه اون ها رو بخونید. توی کتاب‌ها می‌تونی این آدم ها رو در موردشون بخونی و حتی توی اطرافیان خودت میتونی پیدا کنی. خیلی از اطرافیان شما آدم های موفق هستند. خیلی از اطرافیان شما آدم های موفق هستند. پدر ،مادر، خواهر، برادر، همسایه، دوست و همکاری که مجموعه ای کار می کنید. کسی که سرپرست شما هست ،کسی که رئیس شما ست . این ها همگی افرادی موفق دور و برت هستند . از اونها میتونی الگوبرداری بکنی. دقت کنید ابتدا لازم است که شما باور های منفی تون رو، روش کار کنید. دقت داشته باشید باورهای منفی رو یکی دو روزه نمیشه تغییرشون داد و حداقل ۲۱ روز باید روی آنها کار بکنید باید وقت بگذارید .باید وقت بگذارید و کمی صبور باشید. کافیه که شما یه باور مثبت را پیدا کنید و خیلی کوچولو کوچولو اون باور رو انجام بدین و عملی کنید . پس از یک مدت باور مثبت شما بزرگ شده و باور منفی که داشتی خیلی کوچیک و کمرنگ شده است .

خودتون رو درگیر باور محدودکننده منفی نکنید خودتون بیشتر درگیر باور مثبتش کنید. به طور مثال اگر شما به شما یک فردی هستید که اهل هیجان هستی و در عین حال هم از ارتفاع میترسی به جای اینکه تمرکز تون رو بذارید روی این که من چیکار کنم که نترسم؟ من چرا میترسم ؟من میترسم! تمرکز خودتون رو بزارید روی وقتایی که از یک ارتفاع نسبتا زیاد بالا رفتی و نترسیدی .تمرکزتان رو بزارید روی جایی که ارتفاع بیشتری داره و میتونید برید و فتحش کنید. اونجا میتونه یک پل باشه، میتونه کوه باشه و یا شهربازی باشه.

باید راهکار رو پیدا کنید تمرکز تون روی انجام کار جدید باشه. تمرکز روی کار قبلی و باور منفی قبلی نباشه

امیدوارم از این مطالب لذت برده باشی. حتما حتما نظرت رو پایین همین ویدیو برای من بنویس. نظرت برای من مهمه و باعث میشه که من بتونم کلیپ های بهتری را برای تو دوست عزیزم ارائه کنم شاد و پیروز و سربلند باشید.

امیر شهابی کیا

شما هم نظر بدین

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون بابت نظر دهی.تا دقایقی دیگه منتشر میشه