باور چیست؟ قسمت دوم

سلام دوست من امیدوارم حالت عالی باشه و پر از انرژی باشی در خدمتت هستم با کلیپ دوم از مجموعه باورها گفتیم که اولین و اساسی ترین رکن رسیدن به موفقیت ها و رسیدن به هدف هایی که ما توی ذهنمون داریم داشتن باوره .اگه ویدیو ی اول باور رو ندیدی حتماً برگرد و ویدیوی اول رو ببین و ببین که باور ها از کجا آمدند و اصلاً باور ها چی هستند. . اگه اون ویدیو رو دیدی این ویدیو را هم حتماً با دقت ببین . ویدیو های باور رو دو مرتبه ببین. یعنی ویدیوی اول و این ویدیو رو حتما دو مرتبه ببین چراکه هر بار که میبینی چیزهای جدید یاد میگیری. خیلی اطلاعات به درد بخوری هست .هر بار که نگاه می کنی یه جرقه توی ذهنت ایجاد میشه و به دردت میخوره. اما می‌خواهیم در مورد این صحبت کنیم که ما از کجا بفهمیم که چه باورهای منفی توی ذهنمون هست ؟از کجا بفهمیم که این باوری که توی ذهنمون هست منفیه.

دقت کنید وقتی که هدفی رو نوشتید و یا هدفی رو توی ذهنتون دارید ، ممکنه هدف مالی باشه ، ممکنه هدف شروع یک کاری باشه ، ممکنه اون هدف غیرمالی باشه یا هر چیز دیگه ای . شما یک هدفی را داری و می‌خواهی شروع کنید و به سمت آن حرکت کنی . خیلی انگیزه و انرژی داری ولی وقتی که میخوای شروع کنی وقتی که میخوای استارت بزنی انگار یه چیزی تو رو محکم گرفته و نمیزاره شروع کنی. انگار یه نفر تو رو گرفته و داره می‌کشه عقب . این همون باورهای منفیه که توی ذهنته و دربرابرت مقاومت می کنن. باید اون عا رو بشناسی و هوشیار باشی . گفتیم باورهای منفی ذره ذره وارد ذهن ما شده و تشکیل یک فیلتر داده اند و نمی شه یهویی و یه دفعه ای با آنها مقابله کرد .من توی همین کلیپ به شما میگم که چطوری باورهای منفی رو با باورهای مثبت جابجا کنی و باورهای مثبت را تقویت کنیی. وقتی که شما می خواهید یک هدف را انجام بدید و نمی توانید شروع کنید و احساس می کنید یه نفر شما را گرفته و حس می کنید انرژی لازم را ندارید این ها فقط به خاطر چیزیه که توی ذهن شما هست.

چیزی هست که توی ذهنتون اجازه نمیده شروع بکنید و اون همون باور منفیه . باید بگردی ریشه یابی بکنی ذهنت رو شخم بزنی اطلاعاتش رو بریزی بالا. ببینید از توش چی درمیاد ببینید چه اتفاقی افتاده که ذهنتون از شروع میترسه و با اون مقابله میکنه.

یکی از تکنیک‌هایی که باعث میشه که شما باید به سمت اهداف تون حرکت بکنید اینه که به گذشته نگاه بکنید و موفقیت‌هایی را که در گذشته داشتید دوباره به یاد بیارید. موفقیت هایی که قبلاً داشتید هرچند خیلی کوچیک بوده . اگه یه نمره خوب توی دوران تحصیلی داشتی ، اگه تاثیر کوچیک روی یک نفر گذاشتی ، اگه جایی ازت تقدیر شده، اینا همش موفقیتهاییه که تو قبلاً به دست آوردی این ها رو باید به خاطر بیاری.تصمیم داشتم باور های محدود کننده ای که بین آدم‌ها هست رو یکی یکی در موردش صحبت کنم و راهکار بدم ولی دیدم که حداقل ۲ ساعت باید به صورت موردی در مورد این باورها صحبت کنم و دیدم که همه این باورها در نهایت یک نتیجه داره و نتیجه اینکه نمیزارن فرد تلاش بکنه.

تصمیم گرفتم به جای اینکه همه باور های منفی رو لیست کنم و در موردشون صحبت کنم یک سری راه کار کلی کلی که می تونی همه باور های منفی رو از ذهنت حذف کنی ازائه کنم. مطمئن باش این راه کار ها کاربردیه و خیلی ها انجام دادند و ازش نتیجه گرفتند. پس تو هم میتونی و ازش نتیجه میگیری. از همین امروز شروع کنتمرین عملی

یک برگه برمیداری و تمام موفقیت‌های قبلیت رو روی اون مینویسی. تمام موفقیت‌های قبلی رو مینویسی هرچند موفقیت‌هایی رو که فکر می کنی کوچیکه.اون ها رو لیست می کنی و می ذاری جلوی چشمت باشه .هر روز به آنها نگاه می کنی تا مدت ۲۱ روز این کار رو تکرار می کنی. چرا ۲۱ روز؟ چون از لحاظ علم روانشناسی ثابت شده است که هر رفتاری به مدت ۲۱ روز توی ذهن انسان انجام بشه و انسان اون رو تکرار کنه ، تبدیل به عادت میشه .

برای اینکه بتونید یک باور مثبت را ۲۱ روز انجام بدید باید انگیزه داشته باشید. این برگه و اون موفقیت های قبلی که یادداشت کردید چیزهایی هستند که به تو انگیزه می‌دهد.

مثال می زنم اگر شما فردی هستید که خیلی کمال گرا هستید( کمال گرا ها وقتی می خوان یه کاری رو شروع بکنند باید همه چیز براشون مهیا باشه. پول باشه ،باید نیروی انسانی باشه، باید متخصص باشه ،باید تجهیزات باشه باید همه چیز کامل باشه تا یه کاری رو شروع کنه . برعکس افراد عملگرا کسانی هستند که با کمترین امکانات با کمترین بودجه با هر چیزی که دم دست شون هست کارشان را شروع می‌کند) اگر از الان تشخیص دادید که شما آدمی هستید که کمال گرا هستید و باور توی ذهنتون اینه که همه چیز باید سر جاش باشه تا من یه کاری رو شروع کنم و فهمیدید که این باور منفیه راهکار چیه؟

اولین میای موفقیت‌های قبلیت رو لیست میکنی. سپس به زندگی آدم های موفقی که از صفر شروع کردند از جایی که هیچ چیزی نداشتند، از جایی شروع کردن که هیچ سرمایه ای نداشتن ، از جایی شروع کردند که ورشکسته بودن ، زندگی افراد موفق ایرانی را بخون. افرادی که توی حوزه کسب و کار خودشون برند هستند. افرادی که توی حوزه کسب و کار شما برند هستند و از شما خیلی بالاتر هستند .ببینید از کجا شروع کرده اند .از آنها الگوبرداری بکنید. ۲۱ روز این رفتارها رو ادامه بدید . ادامه بدید هر چند خیلی کوچیک ولی ادامه بدید توقف بینش نباشه اگه قراره کاری رو انجام بدید همین الان همین الان باید شروع کنید هرچند خیلی کوچیک یک قدم در راستای کارت انجام بده و فردا یک قدم و اگر تو بتونی در سال این این قدم ها را تداوم بدی در ۳۶۵ روز سال ۳۶۵ قدم به سمت هدف حرکت کردی و این عالیه.

پس دقت کنید اقدام کنید حتی اقدامی کوچک. اقدام کنید حتی زمانی که می ترسید. با ترس اقدام کنید . بترس ولی اقدام کن.

پس چی شد مورد اول موفقیت ها تو مینویسی و هر روز مرور میکنی مورد دوم زندگی افراد موفق را که توی شرایط تو و شرایط بدتر از تو بوده اند ولی الان یه فرد موفق هستند رو میخونی .مورد سوم ۲۱ روز باور های جدید رو روشون کار می کنی تا توی ذهنت تبدیل به یک فیلتر به درد بخور، یک فیلتر مثبت بشه. اون موقع میتونین نتیجه اش را ببینید.

توصیه می کنم این ویدیو را حتمآ دو مرتبه ببین و با کسانی که فکر می کنی به دردشون میخوره به اشتراک بگذاری. نظرت رو در مورد این ویدیو و در مورد باور هات برای من پایین همین ویدیو کامنت بگذار .

شاد و پیروز و سربلند باشید

شما هم نظر بدین

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممنون بابت نظر دهی.تا دقایقی دیگه منتشر میشه